PRZEPŁYW FLOW

DOŚWIADCZAMY PRZYGODY W PEŁNI

terapia sportowa

RÓWNOWAGA
I BALANS

Stworzyłem SPLOT, aby połączyć pasję do sportu, z chęcią wewnętrznego rozwoju i znalezienia drogi, aby być lepszym sobą. Wiem, że każdy z nas może działać bardziej efektywnie.  Trzeba tylko wiedzieć, co i jak w sobie ulepszyć.

Szkolenie narciarskie SPLOT to umiejętność adaptacji do sytuacji, które napotkasz na stoku. Najbliższa mulda, lód, głęboki puch czy strome nachylenie. Możesz je ominąć, wybrać inną trasę i będzie to dobre rozwiązanie. Możesz też wybrać drugą opcję: uruchomić nowe umiejętności jak  równowagę i balans aby  poczuć niezależność i wolność na stromym nachyleniu. Zdolności takie mają na celu ułatwienie radzenia sobie w życiu, w przypadku pojawiających się:

> trudności życiowych, traum, uzależnień 
> stresu, lęków, depresji
> przeszkód napotykanych podczas realizacji celów czy zadań.

Przepływ FLOW

Jazda na nartach jest czynnością, która jest przyjemna i wewnętrznie motywująca. Można być całkowicie zaangażowanym. Ego odpada. Czas leci. Każde działanie, ruch i myśl nieuchronnie wynikają z poprzedniego. Zaangażowana jest cała twoja istota i maksymalnie wykorzystujesz swoje umiejętności. To FLOW.

Flow to jeden z bardzo przyjemnych stanów, który otacza nas całkowicie w teraźniejszości i pomaga nam być bardziej kreatywnymi, produktywnymi i szczęśliwymi.

Przepływ daje pozytywny stan całkowitego pochłonięcia, skupienia i zaangażowania w czynność w określonym momencie, a także czerpania przyjemności z tej czynności.

W przepływie masz uczucie spokoju. Jesteś pochłonięty zadaniem, ale nie jesteś nim zestresowany ani zmartwiony. Czujesz się mniej skrępowany i jeszcze mniej niespokojny. Ta szczególna cecha trwa poza samym doświadczeniem, ponieważ bycie w stanie przepływu równoważy poziom kortyzolu i stresu. Podczas przepływu uwalniana jest dopamina. Ten neuroprzekaźnik sprawia, że ​​czujesz się bardziej zrelaksowany, optymistyczny, pełen energii i oddany wykonywanemu zadaniu.

Podczas szkolenia narciarskiego tworzysz Swoją Przestrzeń

> poznajesz i obserwujesz emocje
> nie uciekasz, nie izolujesz się
> negatywne emocje zamieniasz w motywację i działanie
> przytulasz swoje wewnętrzne dziecko
> jesteś dla siebie dobry
> włączasz ciekawość, kreatywność
> realizujesz swoje marzenia, plany

definicja SPLOT

SPLOT

SKUPIENIE

Koncentracja umysłowa polega na skupieniu się na kilku różnych rzeczach jednocześnie.

Jazda na nartach może być oczyszczającym doświadczeniem duchowym, podobnie jak medytacja. Na stoku odczuwamy stan wzmożonego skupienia i błogiego zanurzenia. Jest to doskonałe zastosowanie uważności ; kiedy jesteś całkowicie obecny i absolutnie połączony, wszystkimi zmysłami i z pełną uwagą.

Odczuwasz spokój, nie ma miejsca na zmartwienia i napięcia. Liczy się tylko Ty, Twoje szkolenie, stojące przed Tobą wyzwanie i krajobraz stworzony dla Ciebie. To sprawia, że ​​narty są idealną odskocznią od przeciwności życia codziennego.

SPLOT

Perspektywa

Widzenie czegoś w określony sposób zależne od miejsca, z którego się patrzy.

Jazda na nartach i snowboardzie może doprowadzić do głębokiej duchowej samorealizacji.

Doświadczanie opisanego wcześniej stanu skupienia i przebywanie w otoczeniu natury pomaga spojrzeć z pewnej perspektywy na życie.

Oglądanie świata z dużej wysokości może sprawić, że poczujesz się częścią czegoś znacznie większego niż ty sam lub uświadomisz sobie, jak mniejsze stają się twoje problemy i zmartwienia, gdy wyjdziesz z głowy i zobaczysz je z daleka

SPLOT

LUDZIE

Człowiek nie może żyć poza społeczeństwem, w którym zaspokaja swoje potrzeby i ma możliwość rozwoju.

Oprócz wszystkich wewnętrznych czynników motywacyjnych, które inspirują Cię do szusowania na stoku, istnieją również istotne czynniki społeczne.

Jeśli masz grupę przyjaciół, z którymi wybierasz się w góry i razem uprawiasz swój ulubiony sport zimowy, powoduje to intensywną więź z nimi. Dzieląc się z nimi tym doświadczeniem i tworząc wspólne wspomnienia, bez wątpienia zwiększysz również swoją więź z nimi.

SPLOT

ODDECH

Oddech jest pomostem między oddzielonym umysłem a sferą duchową.

Większość ludzi postrzega oddychanie jako akt instynktowny – nie myślimy o tym zbyt wiele, po prostu to robimy. Ale nasze wzorce oddechowe są tak ściśle związane z naszym układem nerwowym, jak buty narciarskie formowane na ciepło na nogach.

Nasz umysł kieruje oddechem, który kontroluje układ nerwowy, a ten ostatecznie rządzi całym naszym ciałem. Dla sportowca, szczególnie zaangażowanego w sporty ekstremalne, zdolność do uspokojenia umysłu w celu kontroli ciała może oznaczać różnicę między sukcesem a kontuzją. Pamiętaj, oddech wpływa na Twoją wydajność.

SPLOT

TRASA

Droga, jaką należy przebyć od punktu startu do punktu przeznaczenia.

Kiedy słyszę trzask zamykanych butów w wiązaniach zaczynam odczuwać wdzięczność. Góry, śnieg, słońce, cisza i za chwilę taniec w wykonaniu nart pod moją batutą.

Szuuss, Szuuss…gdy słyszę dźwięki krawędzi tnących po śniegu moje wewnętrzne głosy zalewa fala endorfin. Czuję prędkość i mam nad nią kontrolę.

To przyjemne tak pędzić przed siebie wybierając trasę z taką radością i lekkością umysłu. Tak jak we śnie czasami unoszę się i latam, narty to moja podobna przygoda. Zapraszam do Niej.

strefa trenera

blog splot

Trening przed sezonem

Trening przed sezonem

Rozpocznij te ćwiczenia około sześciu do ośmiu tygodni przed rozpoczęciem…

Przygotowanie do wyjazdu

Przygotowanie do wyjazdu

Nie ma nic gorszego niż pakowanie się na narty na ostatnią chwilę i utonięcie w stosie…

Narty przed wyjazdem

Narty przed wyjazdem

Wybierając nowe narty. Istotne są przede wszystkim: wzrost, waga, poziom…

Nastawienie mentalne

Nastawienie mentalne

Ludzie z pozytywnym nastawieniem mają w sobie coś, co zachęca innych do grawitacji…

CEZARY WERESZCZYŃSKI

Bądźmy

w kontakcie

Email

trener@szkolenienarciarskie.pl

Zadzwoń

723 897 862

Adres

Wrocław, Kraków

FORMULARZ

Contact Form Demo (#3)