Pozytywne myśli, uśmiech
i wsparcie dla samego siebie

chillos
instruktor narciarstwa alpejskiego

Na pewno zdarzyło się Tobie wesprzeć kogoś w trudnej sytuacji, pocieszyć, przytulić, uśmiechnąć się i powiedzieć dobre słowo. 

A czy zdarza się to samo ale dla siebie?

Pozytywne emocje wzmacniają sukcesy, gdyż poszerzają myślenie dotyczące sposobów rozwiązania przejściowego problemu. Negatywne emocje z kolei zawężają skupienie, co uniemożliwia poszukiwanie i kreatywne myślenie nad sposobem rozstrzygnięcia trudności. To w rezultacie skupia myśli na zaistniałym problemie, a nie na drodze wyjścia z niego.

3 kroki do mentalnej sprawności.
Jak to było u mnie?

Po 10 latach mojej wewnętrznej pracy nad umysłem, podświadomością, licznych kursach, przeczytanych książkach, rozmów z psychologami, z bratem, który był i jest moim mega wsparciem, oraz moim guru Siłą Wyższą uświadomiłem sobie i dostrzegłem własnych sabotażystów. Po to, by ich okiełznać i w rezultacie nauczyć się wyłączać mózg z trybu przetrwania, umiejętnie przełączać się dzięki ćwiczeniom uważności, aktywować tryb mędrca (sage), czyli potencjał prawej półkuli, aby nauczyć się przełączać mózg w tryb dobrobytu, czyli całkowicie „okablować” sabotażystów i zrobić z nimi porządek.

Kim są sabotażyści w głowie?

Wielu z nas gości w głowie sabotażystów umyślnie działających na niekorzyść. To „krytycy” i „doradcy”, którzy zamiast wzmacniać działania, wybory i umiejętności wychodzenia z trudnych sytuacji, dokładają jeszcze więcej trudności. To złoczyńcy, którzy – jeśli pozostają nieodkryci – wzmacniają poczucie winy, niskiej wartości i braku wiary w siebie. Umysł jest naszym największym przyjacielem i sprzymierzeńcem, ale może też być – jeśli się na to pozwoli – największym wrogiem.

Sabotażystów w głowie warto zdiagnozować i rozprawić się z nimi, ponieważ osłabiają człowieka, wywołując negatywne emocje jak np. złość, niepokój, wstyd, żal. Dopóki się ich nie zna, szkodzą. Są niewidzialnymi panami w umyśle. Pierwszy krok do ich pokonania to rozpoznanie. Aby nie zapomnieć, kim się jest, a także aby zakończyć nieustającą walkę, kolejnym krokiem jest nazwanie ich i uświadomienie sobie, jak działają i co robią z człowiekiem w danej sytuacji. Kiedy przejmie się nad nimi kontrolę, zacznie się nad nimi panować. W ten sposób osłabia się ich, aby w następnym kroku przypiąć im etykietę i ośmieszyć.

Kim jest mędrzec w mózgu i jak go uruchomić?

Pozytywne nastawienie pomaga wykorzystać ukryty potencjał i dzięki temu odnosić sukcesy oraz stawać się bardziej produktywnym. Oprócz sabotażystów w mózgu ukryty jest mędrzec. Wybór wsłuchania się w swojego mędrca, a nie w sabotażystów, ma ogromne znaczenie dla tego, czy skorzysta się z własnego potencjału, wszystkich zasobów – z tego, kim się jest. Wsłuchanie się w swojego mędrca determinuje odniesienie sukcesu.

Tak oto w procesie uświadomienia sobie istnienia sabotażystów jest też czas na uświadomienie sobie postaci mędrca. Tylko dzięki temu będzie można go uruchamiać w razie potrzeby. Aby dotrzeć i uruchomić mędrca, trzeba go przywołać i nazwać, podobnie jak w przypadku sabotażystów. Mędrcowi nadaje się atrybuty najlepszego przyjaciela, głos autentyczności, spokoju, wszystkie dobre i pozytywne emocje.

Ważne jest także uświadomienie sobie perspektywy, którą kieruje się mędrzec, a która jest wynikiem zaistniałej okoliczności. Okoliczność dotycząca np. porażki może zostać zamieniona dzięki mędrcowi w szansę. Mędrzec uczy, jak zmieniać porażkę w szansę, aktywując mózg odpowiadający za inteligencję emocjonalną, która daje dostęp do 5 wielkich mocy mędrca. O 5 mocach Mędrca dowiecie się na szkoleniu SPLOT.

Zachęcam WAS, abyście po prostu BYLI w tej chwili i doświadczali przygody w pełni. Spróbujcie więcej uśmiechu, wolności, rozluźnijcie napięcia i uspokójcie myśli.

chillos
instruktor narciarstwa alpejskiego

CEZARY WERESZCZYŃSKI

Bądźmy

w kontakcie

trener@szkolenienarciarskie.pl

723 897 862

Wrocław, Kraków

FORMULARZ

Contact Form Demo (#3)