Technologia stała się ważną częścią życia nastolatków.

chillos
instruktor narciarstwa alpejskiego

Technologia jest używana do celów edukacyjnych, komunikowania się z przyjaciółmi, rozrywki i spotkań towarzyskich. Jednak zbyt duże wykorzystanie technologii wiąże się z kilkoma problemami, takimi jak lęk, niska samoocena i depresja. Używanie technologii w wieku nastoletnim i w wieku przednastoletnim jest bardzo problematyczne, ponieważ może zahamować rozwój mózgu. Wielu nastolatków używa technologii zbyt długo, ze szkodą dla zdrowia, edukacji i przyszłości. Nastolatki, które spędzają długie godziny przed ekranami, nie angażują się w „niestrukturalną zabawę”, co jest ważne dla rozwoju mózgu.

Oznaki zależności technologii u nastolatków

Oto kilka oznak, że twój nastolatek jest zależny od technologii:

  • Używają technologii przez większość czasu, nawet jeśli nie jest to część ich codziennego harmonogramu (np. Granie po szkole, korzystanie z Internetu przy stole, granie przez telefon w klasie, oglądanie telewizji podczas pracy domowej itp.)
  • Używają technologii jako sposobu łagodzenia lub unikania emocji lub problemów.
  • Zaniedbują swoje zdrowie fizyczne i psychiczne na rzecz technologii. (np. nie jedzą, nie śpią lub nie ćwiczą tak bardzo, jak zwykle).
  • Pokazują oznaki uzależnienia fizycznego, takie jak bóle głowy, nudności lub pocenie się, gdy nie używają telefonu lub komputera.

Zachęcam WAS, abyście po prostu BYLI w tej chwili i doświadczali przygody w pełni. Spróbujcie więcej uśmiechu, wolności, rozluźnijcie napięcia i uspokójcie myśli.

chillos
instruktor narciarstwa alpejskiego

CEZARY WERESZCZYŃSKI

Bądźmy

w kontakcie

trener@szkolenienarciarskie.pl

723 897 862

Wrocław, Kraków

FORMULARZ

Contact Form Demo (#3)